Kardiologia

Dr n. med. Marcin Syzdół

Dr n. med. Marcin Syzdół

Specjalista kardiolog

Posiada specjalizację z zakresu kardiologii. Jego doświadczenie zawodowe bazuje na wieloletniej pracy w Oddziale Klinicznym, gdzie ma stały kontakt z różnorodnymi, często bardzo złożonymi problemami medycznymi.

Jako pracownik naukowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego oraz uczestniczy w wielu projektach badawczych i badaniach klinicznych. Pracując w Zakładzie Nieinwazyjnej Diagnostyki Serca i Naczyń III Katedry Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, uzyskał stopień doktora nauk medycznych.

Od kilku lat diagnozuje i leczy pacjentów w Przyklinicznej Przychodni Kardiologicznej Szpitala w Katowicach-Ochojcu. Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką nieinwazyjną chorób układu krążenia (badanie echokardiograficze, Holter EKG, elektrokardiograficzna próba wysiłkowa).

Należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest współautorem kilku rozdziałów w książkach oraz licznych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Główne zainteresowania naukowe:

  • diagnostyka nieinwazyjna chorób układu krążenia (badanie echokardiograficze, Holter EKG, elektrokardiograficzna próba wysiłkowa)

 

Marcin Syzdół - ZnanyLekarz.pl