Informacje ogólne

Stomatologia

Jesteśmy grupą lekarzy stomatologów z wieloletnim doświadczeniem, dla których ta dziedzina medycyny jest pasją. Naszym pacjentom oferujemy profesjonalną pomoc oraz leczenie w pełnym zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej i implantologii oraz ortodoncji.

Oprócz leczenia istotnym elementem naszej działalności jest profilaktyka, dzięki której możemy zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł u pacjentów i minimalizować w ten sposób konieczność wykonywania innych zabiegów. Dużą uwagę przywiązujemy do stworzenia jak najbardziej komfortowych warunków leczenia poprzez rzetelną diagnozę poprzedzoną konsultacją z naszym specjalistą, wspólne planowanie zabiegów stomatologicznych oraz bezbolesne leczenie.

 

W naszym gabinecie zapomnisz o stresie - CalaJect - sterowane komputerowo bezbolesne znieczulenie XXI wieku


Stomatologia Należymy do elitarnej grupy około 600 gabinetów stomatologicznych w Polsce, w których pacjent może być znieczulony komputerowo. Bezbolesne znieczulenie sterowane komputerowo CalaJect, bezpłatnie dodajemy do każdego zabiegu. Dobre samopoczucie naszych pacjentów jest bowiem dla nas najważniejsze.

Sekretem działania systemu znieczulania są inteligentne rozwiązania pozwalające na delikatne, odpowiednie do oporu tkanek i rodzaju znieczulenia, wprowadzanie roztworu znieczulającego. Dzięki komputerowej kontroli dozowania środka znieczulającego zastosowanej w CalaJect pacjent nie odczuwa bólu, który występuje przy znieczuleniu strzykawką. System znieczuleń CalaJect podaje znieczulenie bardzo delikatnie, a jednocześnie niezwykle skutecznie. Pozwala też uniknąć nieprzyjemnego uczucia odrętwienia twarzy, szczególnie przy znieczuleniu jednego zęba. Stałe monitorowanie parametrów podawania środka znieczulającego zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta i ułatwia pracę lekarza, pomagając mu skupić się na zabiegu.

Precyzyjne leczenie  kanałowe - Mikroskop SmartOptic


StomatologiaW naszym centrum leczenie endodontyczne przeprowadzamy pod kontrolą mikroskopu SmartOptic i z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu do mechanicznego opracowywania i wypełnienia kanałów korzeniowych EndoPilot.

Mikroskop operacyjny to urządzenie niezbędne w leczeniu endodontycznym. Praca w powiększeniu daje większą precyzję i lepsze efekty leczenia. Umożliwia dokładne oczyszczenie kanałów zęba z tkanek zapalnych i ich precyzyjne, szczelne wypełnienie. Mikroskop może być również wykorzystywany w diagnostyce, protetyce, chirurgii czy stomatologii zachowawczej.

StomatologiaStosowany przez nas system EndoPilot Comfort Plus to profesjonalne urządzenie najwyższej klasy służące do opracowywania i wypełniania kanałów korzeniowych zęba. Łączy w sobie wszystkie funkcje niezbędne do przeprowadzenia skutecznego leczenia kanałowego, zapewnia bezpieczną pracę poprzez zastosowanie systemu redukcji momentu obrotowego przy wierzchołku zęba.
 

Nowoczesna cyfrowa rentgenodiagnostyka


StomatologiaNaszą pracę wspomaga panoramiczny aparat rentgenowski ProONE firmy Planmeca. Zapewnia on nam prawidłową diagnozę i podawanie minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Jest to nowoczesne i innowacyjne urządzenie służące do diagnostyki stomatologicznej, planowania kompleksowego leczenia zachowawczego, a także zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej i implantologii. Zapewnia szeroki wachlarz funkcji diagnostycznych oraz doskonałą jakość obrazu.

Radiowizjografia wewnątrzustna Planmeca ProX


StomatologiaW leczeniu stomatologicznym wykorzystujemy także zaawansowany wewnątrzustny aparat rentgenowski zapewniający łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania. Aparat Planmeca ProX to urządzenie niezbędne w procedurach endodontycznych i w diagnostyce stanów nagłych w stomatologii. Dzięki temu procedura jest wygodna dla pacjentów, a zdjęcia są gotowe w ciągu kilku sekund.