Higienizacja

Higienizacja jamy ustnej to profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym przez higienistkę stomatologiczną, mające na celu dokładne oczyszczenie zębów, co wpływa na poprawę zdrowia jamy ustnej, a w konsekwencji całego organizmu.

Zabiegi te, to skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja zębów. Ważne jest, aby zabiegi higienizacji przeprowadzać systematycznie 1 raz w roku (ewentualnie częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba).

W naszym Centrum Medycznym, dyplomowane Higienistki Stomatologiczne, Pani Izabela Żydek i Pani Anna Kuchta wykonują zabiegi profesjonalnej higienizacji. Dodatkowo Panie Higienistki przeprowadzają instruktaż higieny jamy ustnej.

Higienizacja trwa ok 1-1.5 godziny i jest całkowicie bezpieczna.

 

 

 

Izabela Żydek

Izabela Żydek

Higienistka stomatologiczna

Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna, która ciągle podnosi swoje kwalifikacji biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu pielęgniarstwa operacyjnego oraz stomatologii klinicznej.

Anna Kuchta

Anna Kuchta

Higienistka stomatologiczna

Absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna z wykształcenia i z zamiłowania. Stale podnosi swoje kwalifikacje zdobywając wyższe wykształcenie oraz biorąc udział w kursach doszkalających. Ukończyła kursy z pedagogiki i pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Finalistka I Ogólnopolskiej Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych.

Joanna Bryg

Joanna Bryg

Higienistka stomatologiczna

Dyplomowana higienistka stomatologiczna oraz technik sterylizacji medycznej. Na co dzień zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych. Ponadto asystuje przy zabiegach z dziedziny stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz ortodoncji. W pracy ważna jest dla niej dobra komunikacja z pacjentem oraz ciągły rozwój zawodowy.

  • Cennik
    Higienizacja (scaling + piaskowanie zębów + polerowanie + fluoryzacja)
    300 - 350 zł